Květen 2011

Filipínská kultura a společnost-video

26. května 2011 v 20:19 Blog
Po malém zpoždění se mi podařilo nahrát na youtube celé video z přednášky. Kvůli špatné akustice v tělocvičně je místy špatně rozumět, tak asi budu muset v nejbližší době dodělat titulky :)Podomácku vyráběné zbraně

26. května 2011 v 12:35 Blog
Dalším rysem Filipín je domácí ruční výroba všech možných druhů zbraní. Tímto nejvíce proslulo Danao City na ostrově Cebu. Uvádí se, že v tomto městě živí zbraně až desetinu obyvatel, ale pouze část z nich legálně. Cena za samopal je okolo US$215, za revolver je to pouze US$27.

Většina z přibližně 6500 vražd ročně, které se na Filipínách stanou, je spácháno palnou zbraní. Například v přímé spojitosti s volbami v roce 2001 bylo spácháno přes 100 vražd. 31 z nich přímo na politicích nebo kandidátech.

Zde je galerie fotek, které se ke mně nedávno dostaly a které tuto výrobu dokumenují:
Georg Joseph Kamel

17. května 2011 v 19:27 Blog
Ukázka další české stopy na Filipínách...

Georg Joseph Kamel (1661-1706) byl český botanik a lékárník, který působil jako jezuitský misionář na filipínském souostroví. Během tohoto pobytu systematicky zkoumal, popisoval a zakresloval místní rostlinstvo. V Manile otevřel první lékárnu na Filipínách. Jeho práci ocenil Carl Linné a pojmenoval jeho jménem kamélie.


IDET 2011

12. května 2011 v 21:33
Dne 11.5. jsem se zúčastnil výstavy obranných technologií IDET 2011. I přes to, že se to úplně netýká tématu těchto stránek, určitě to některé z vás zaujme.

Carl Gustav:


Dingo:


Dingo, pohled dovnitř:


Radiolokátor Surm:


Odstřelovací puška Sako vojenské policie:
Holý svařenec korby Panduru:

Pandur v plné parádě:
V poslední době hodně diskutovaný český transportér Vega:Vega-pohled na korbu:
Mi 17:
Mi 35:


Mi 35-kokpit:

Manny Pacquiao vs Shane Mosley

8. května 2011 v 9:38 Blog


Manny včera zvítězil na body ve velké bitvě o pás boxerské organizace WBO


Ještě k Velikonocům...

5. května 2011 v 13:06 Blog
Reportáž se skvělými fotkami o Velikonocích na Filipínách


Myslím, že při pohledu na tuhle krvavou lázeň naše pomlázky blednou strachy =)

Skrytě nošená zbraň

1. května 2011 v 19:57 Články
Následující schema shrnuje nejčastější demaskující znaky skrytého nošení zbraně. Tyto informace můžete použít jak k tomu, abyste se naučili včas rozpoznat ozbrojeného člověka, tak i jako návod, na jaké chyby si dát pozor při vlastním nošení.

Ve zkratce:
1.) nesymetrická chůze- kratší krok nohou na straně, kde je zbraň nošena
2.) vyhýbání se ostatním lidem tak, že zbraň je na straně dál od míjející osoby
3.) rychlá úprava polohy- díky nesymetricky uloženému těžišti zbraně se např. při chůzi ze schodů může stát, že se v pouzdře posune (pootočí). Majitel ji poté pootočí zpět
4.) přidržování zbraně při běhu (v dešti nebo při dobíhání autobusu)
5.) oblečení- bunda je na jedné straně níž než na druhé (pravděpodobně těžký předmět v kapse), příliš velké oblečení, bunda rozepnutá i v zimě (kvůli snadnému vytažení zbraně), obrys zbraně může být vidět přes oblečení při zvednutí rukou nad hlavu (držení se tyče v metru) nebo naopak předklonění