Voices of the Masters (video)

18. února 2011 v 19:33 |  Blog
Dokument z roku 2010 o filipínských bojových uměních natočený guru Myrlino Hufana. Jak sám autor píše na stránkách věnujících se tomuto dokumentu, pokusil se zachytit samotnou podstatu a tradice fma. Pokud by tomu tak skutečně bylo, zaplnilo by to velkou mezeru, kterou musí cítit každý, kdo to s fma myslí vážně. Většina dokumentů, knih, článků,... v rychlosti poběhne historii Filipín a poté představí několik z nejznámějších stylů fma. Zpravidla se tak opakují stále dokola stejné informace (opakování matka moudrosti, ale...). Skutečnou radost by mi přinesl snímek hledající ne v tělocvičnách Manily, ale jdoucí ke kořenům ve filipínských horách a džungli.

Ne do šířky, ale do hloubky!

O stejnou věc se pokusil už o málo starší dokument Eskrimadors. Ve stručnosti představil současnou situaci, několik grandmasterů ze staré (nebo aspoň starší =) školy a zběžnou historii Filipín. Sice také nepřinesl nic nového, ale aspoň docela zajímavých způsobem vše shrnul a ukázal některé souvislosti. Nakolik se to povedlo "Voices of the Masters" nemohu posoudit, ještě se mi nedostal do rukou, ale podle uveřejněných videí asi budu muset ještě nějaký čas počkat.

V dokumentu vystupují: grandmaster Antonio Diego, grandmaster Jerson "Nene" Tortal, Sr., grandmaster Rodrigo M. Maranga, grandmaster Frank Sobrino, grandmaster Rodel Dagooc, grandmaster Jerry dela Cruz, grandmaster Jerson Tortal, Jr., punong guro Myrlino P. Hufana, master Rolando Hong, master Romulo "Muloy" Romo, master Jayson Vicente, master Manolo del Rosario, guro Nico Palma, Peachie Baron Saguin, Rico Maranga, Michael R. Hufana a Lizelle R. Hufana

Více info o dokumentu: www.voicesofthemasters.com 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama