Filipíny: Bohol

10. srpna 2010 v 17:04 |  Blog
10.8. 2010 22:03 místního času
Už se mi to tady pomalu krátí a začínám se připravovat na návrat do Prahy. Minulý týden přijela moje sestra a její kamarádka, tak jsme společně trochu cestovali a podívali se na Bohol a Mactan. Musím říct, že tahle několikadenní pauza mi přišla vhod, protože mi už treninkový stereotyp lezl na mozek a hlavně jsem potřeboval dát do pořádku ruce, které byly pěkně potlučené. Už mám mozol i na posledním článku malíčku. To jsem ještě nikdy neviděl =)

Kromě naší cesty na Bohol se stala už jenom jedna událost, která stojí za zmínku. V neděli oslavil SGM Cacoy 91. narozeniny! Poté, co jsem viděl grandmastera v akci takhle vysokému číslu prostě nemůžu uvěřit, ale nezbývá než popřát vše nejlepší.


Alona Beach
Asi 1,5 km dlouhá pláž s bílým pískem. Jako stvořená pro mojí regeneraci =)
bohol
bohol
Blood Compact
Sousoší znázorňující místní náčelníky, jak stvrzují mír uzavřený s Legazpim tím, že vypijí kořalku smíchanou se svojí krví. Docela mě pobavilo, když jsem se o tom bavil s jedním místním a ten Legazpiho pořád tituloval jako "datu"(=náčelník)

bohol
Kostel v Baclayonu
Nejstarší kostel v oblasti (postavený v roce 1727) a údajně jeden z nejzachovalejších na Filipínách.

bohol
bohol
Tarsier
Malinké opičky, které žijí na Boholu. Jejich mozek je stejně velký, jako jejich oko. Jsou kriticky ohrožené i proto, že se je nedaří uměle oschovávat. V zajetí jsou údajně v takovém stresu, že sami sebe zraňují nebo až zabijí.

bohol
bohol
Chocolate Hills
Asi největší atrakce na ostrově jsou tyto kopce.

bohol
bohol
Panglao
Kousek od pláže, kde jsme bydleli, je "město" Panglao s docela hezkým parkem a kostelem svatého Augustina. Pěšky to je docela příjemná procházka, kterou rušilo jenom to, když u mě každý projíždějící motocyklista zastavoval a nabízel svezení. Myslím, že pro místní jsem byl největší atrakce od doby, kdy ostrov bombardovali Japonci za 2.světové války =)
bohol
bohol
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rosta Rosta | E-mail | Web | 21. prosince 2011 v 15:38 | Reagovat

Moc pěkný blogík. Ještě juknu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama