Filipíny: odlet

7. července 2010 v 6:42 |  Blog
6.7.2010 18:43 místního času, letiště Praha Ruzyně 
Juhůůůů :) Někoho na letišti konečně napadlo, že wi-fi zdarma pro cestující není úplně marný. Aby ze mě přece jenom vytáhli nějaký cash, tak za neplacenou verzi budu každých pět minut přesměrován na úvodní stránku. Možná to napadlo některého z těch nudících se samopalníků, kteří tady chodí pro uklidnění cestujících. Já bohužel vím, jak málo stačí, aby u PČR dostali do ruky zbraň. Nic proti policajtům, jenom mě jejich přítomnost nijak neuklidňuje. Možná k tomu přispívá i to, že já jsem na rozdíl od nich ozbrojen pouze propiskou.

…přesměrování na úvodní stránku…
Jako první mě čeká let do Soulu, takže tady čekám s hromadou Korejců. O Asiatkách se říká, že jsou to krásný holky. Jedna z nich si sedá poblíž a v mobilu pouští nějaké korejské lidové. Je Korea vůbec v Asii??? :)
…přesměrování na úvodní stránku…
Na druhou stranu mají malé bezvýznamné plus za nadšení, s jakým sledují projíždějící letadla. Jako malí kluci :)
…přesměrování na úvodní stránku…
…přesměrování na úvodní stránku…
…přesměrování na úvodní stránku…
Na facebook se mi stejně nedaří připojit, tak radši dopíšu tenhle blog offline. Takže poslední pá pá Kačce Vokřálce, Žužu Fíkovi a Kachně McKvák posílám tímhle způsobem, odpojený od internetu.
Od poslední cesty jsem asi trochu vyzrál, takže jsem kufr zavřel hned na první pokus (a ani jsem nemusel zkracovat ratany :)) Možná je to taky tím, že jedu jenom na šest týdnů, takže budu potřebovat jenom čtyřicetery slipy :)
Mám podezřele dobrou náladu na to, že příštích deset hodin budu sedět na zadku a povídat si tak maximálně o aktuálních zdravotních potížích Kim Čong-Ila nebo jak se ten zlej Korejec jmenuje. Radši ukončím net a půjdu si ještě protáhnout šunky.

Soul
Asi 7.7.2010 17:06 místního času, letiště Incheon Soul, Jižní Korea
Už je to zase tady. Jsem ztracen v prostoru a čase. Notebook, který si ještě nezvykl na to, že jsme překonali půlku světa, se mi snaží vnutit, že je 6:51. Místní časomíra ukazuje o 7 hodin víc a moje vnitřní hodiny ukazují zvracejícího smajlíka.
Během checkingu při nastupování do letedla v Praze to Korejci přede mnou ukázalo, že s jeho letenkou už někdo nastoupil. Doufal jsem, že bude muset letět na stojáka, ale nakonec se ukázalo, že jenom letuška načetla jeho letenku dvakrát za sebou.
Na letišti v Soulu se seznamuji se skupinkou zajímavých Čechů-cestovatelů Bohužel jedeme každý úplně jinam. Osaka, Borneo, Taiwan, Brisbane… a Cebu.
Honza je tesař a jede do Sydney na půl roku, aby uživil rodinu.
Petra studuje zemědělku a jede na dva měsíce za přítelem na Taiwan.
Bára jede cestovat na Borneo.
Pro každého z nás je to do určité míry cesta do neznáma
a tak si při postupném loučení přejeme hlavně šťastný návrat.
Ve volné chvilce projdu obchod s alkoholem a kupuji duty free Jima Beama. Jako desinfekci samozřejmě :)

8.7. 2010 00:21 místního času, letiště Mactan-Cebu, Filipíny
V 23:05 jsem přistál na místě, které pro mě bude na příštích 40 dní domovem. Jenom doufám, že těch 40 nebude stejných jako ty, které strávil Ježíš v poušti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama